Kollaste safiiridega ehted

Sapphire

Glamirast leiad kollaste safiiride ilu mitmete sulamite ja kalliskivide koosluses, mis avaldavad võrratu kollaste safiiride ehete maailma – sõrmused, kõrvarõngad, kaelakeed ja palju muud. Glamira tagab parima kvaliteediga kalliskivid, mis vastavad 4C põhimõttele. Kasutades kollaseid safiire ehetes, eriti valge ja kollase kullaga, särab su ehte iga detail – olgu see siis kollase safiiriga sõrmus või su nägu kaunistav kollase safiiriga kõrvarõngaste paar. Alusta oma armastuse lugu ning kohanda oma soovile vastav kollase safiiriga kihlasõrmus, et kosida oma kallimale. Igal juhul saad sa kogeda Jupiteri puudust oma nahal.

Poolvääriskivi kollane safiir kuulub korundide hulka nagu ka rubiin. Ilusa kollase tooni annavad rauaühendid safiiri keemilises struktuuris. Täiuslik kollane safiir on peaaegu läbipaistev ning pinnaga, mis särab ja helgib päikese värvides.

Kollane safiir erineb teistest safiiridest ebatasasuste ja vigade puudumisega, samas kui teistel safiiridel on mitmeid sisemisi kaasatud materjale. Kollast safiiri leidub peamiselt Sri Lanka saarel Serendipil – sealt leiti ka esimene kollane safiir juhuslikult peale vihmasadu, mis tõi pinnale mitmeid kivikesi. Kollaseid safiire kaevandatakse ka Madagaskaril, Tansaanias, Indias ja Austraalias. Suurim kaevandatud kollane safiir kaalus ligi 2020 karaati ning seda kutsuti Tomahoogi Tiigriks (Tomahawk Tiger).


Antiikajal kutsuti kollast safiiri hüatsindiks ning Sanskriti keeles tunti seda ka kui “padparadscha”. Kollasel safiiril on ka India ja Veda astroloogias oluline roll – seal nimetatakse seda kui “Pukhraj” ehk kollane kivi. Usuti, et see kalliskivi annab kandjale rahu ja tarkust. Hindu uskumuse kohaselt on kollane safiir Jupiteri kivi ning on Jumalate õpetaja.Seetõttu usutakse tavaliselt, et kollane safiir juhib inimest õnne, tarkuse ja täiuse poole. Seda seostatakse ka elu, abielu ja viljakusega.