x
 
   
Kollaste safiiridega ehted

Kollane safiir

Poolvääriskivide hulka kuuluv kollane safiir kuulub korundide hulka, just nagu rubiin. Selle keemilises struktuuris olev raud annab sellele kauni kollase tooni.

Sulle soovitatud tooted
boderVAATA RINGI

Kollane safiir

Poolvääriskivide hulka kuuluv kollane safiir kuulub korundide hulka, just nagu rubiin. Selle keemilises struktuuris olev raud annab sellele kauni kollase tooni. Särav kollane safiir näeb välja suisa läbipaistev, kuid särab sama värvikalt nagu päikeseloojang. Erinevalt teistest safiiridest ei ole kõrge kvaliteediga kollastel safiiridel nähtavaid ebatäiuseid, ehkki tavalisel safiiril võib neid olla mitmeid. Kollaseid safiire kaevandatakse peamiselt Sri Lanka saarel Serendipil. Just sellelt kalliskivirikkalt saarelt leitigi kollane safiir esmakordselt. Inimesed sattusid selle peale pärast seda, kui vihm oli põllul kivid välja uhtunud. Just sellest sündmusest pärinebki sõna "serendipity" ehk "õnnelik juhus". Kollaseid safiire kaevandatakse ka Madagaskaril, Tansaanias, Indias ja Austraalias. Suurim kollane safiir nimega Tomahawk Tiger kaalub ligi 2020 karaati.

Antiikajal kutsuti kollast safiiri "hüatsindiks" ning sanskriti keeles tunti seda "padparadscha" nime all. Kollasel safiiril on India ja Vedic astroloogias oluline koht ning seda kutsutakse nimega "pukhraj", mis tähendab kollast kivi. Usuti, et see suudab valgust peegeldada ja tuua kandjale rahu ning tarkust. Hindu uskumuse kohaselt on tegemist Jupiteri kiviga, mida kutsuti nimega Deva Guru ning arvati, et tegemist on jumalate õpetajaga. Seepärast seostataksegi kollast safiiri õnne, tarkuse ja rahuloluga. Lisaks seostatakse seda viljakuse ja abieluga.

GLAMIRA-s saab kombineerida kollase safiiri kõik tähendused ja sära mitmete metallide, muude kalliskivide ja värvidega, et avaldada kollase safiiri ilu sõrmustes, kõrvarõngastes, kaelakeedes jne. GLAMIRA kasutab kõige erilisemaid kalliskive vastavalt 4C põhimõttele: lihv, värv, selgus ja karaat. Kui kasutada kollast safiiri üheskoos valge või kollase kullaga, särab ehe iga nurga alt. Vali endale näiteks kollase safiiriga sõrmus või kaunista oma nägu kollase safiiriga kõrvarõngastega. Või kirjuta omaenda armastuslugu, inspireerituna kollase safiiri tähendusest ning loo endale kollase safiiriga kihlasõrmus. GLAMIRA abil saad tunda nagu kannaksid oma nahal Jupiteri valgust.