x
 
   

Smaragd

Vääriskivide hulka kuuluval smaragdil on sügav erkroheline värv. Smaragdi nimi pärineb prantsusekeelsest sõnast "esmeraude" ja vanast inglisekeelsest sõnast "emeraude", mis tähendavad rohelist kalliskivi.

 

Vääriskivide hulka kuuluval smaragdil on sügav erkroheline värv. Smaragdi nimi pärineb prantsusekeelsest sõnast "esmeraude" ja vanast inglisekeelsest sõnast "emeraude", mis tähendavad rohelist kalliskivi. Berüllide hulka kuuluv smaragd saab oma värvi kroomi ja vanaadiumi tõttu. Lisaks on sellel ka nö sünnimärgid ehk väikesed ebatäiused kalliskivi pinnal. Need väikesed lõhed ja sisselõiked ning sügav roheline värv muudavad smaragdi väga unikaalseks. Oma keemilise struktuuri tõttu on smaragd üsna habras ning võib kergelt murduda lihvimise käigus. Seetõttu loodi spetsiaalne smaragdilihv, mis võimaldab säilitada smaragdikristalli terviklikkust. See lihv muutus populaarseks mitte ainult smaragdide hulgas, vaid ka teiste kalliskivide hulgas. See lihv viitab tüüpilisele neljakandilisele kujule, mis on külgedest pisut lihvitud, toomaks kalliskivi tõelise ilu esile. Smaragde kaevandatakse peamiselt Colombias ja Venemaal Uurali mägedes, Zambias, Indias, Madagaskaril, Norras, Brasiilias, Pakistanis, Austraalias ja Ameerika Ühendriikides.
Smaragdkihlasõrmused
Smaragd on oma sügava rohelise värvi poolest üks kõige erilisemaid kalliskive maailmas ning seda on kasutatud ehete loomiseks juba sajandeid. Selle ilust on kõneldud paljudes erinevates lugudes, müütides ja legendides. Kleopatra, Egiptuse kuninganna, olevat olnud smaragdide suur austaja. Smaragde seostatakse ka Rooma armastusejumalanna Veenusega. Vana-Rooma inimesed uskusid, et smaragd kehastas kõiki jumalanna omadusi: ilu, viljakus ja headus. Mai sünnikivina sümboliseerib see kalliskivi ka elu uuendamist ja igavest kevadet.
Kuna smaragdi väärtust mõjutavad selle värv, lihv ja selgus, valib GLAMIRA välja ainult kõrgeima kvaliteediga kalliskivid. GLAMIRA-st leiad oma ehete kaunistamiseks iga kuju ja karaadiga smaragde. Kuigi mõned smaragdid võivad olla ka kollakasrohelise värvusega, eelistab GLAMIRA selliseid, millel ei ole teistsugust tooni.
Smaragdkaelakeed
Kõige väärtuslikumad smaragdid on need, mille värv on võimalikult roheline. GLAMIRA kasutab smaragdehete loomisel rikkalikuma tooniga smaragde, mis tähendab säravamaid ja parema valguspeegelduvusega ehteid. GLAMIRA kollektsioonist leiab naiste smaragdsõrmuseid, kõrvarõngaid, kaelakeesid ja käevõrusid, kuid lisaks leiab ka meeste sõrmuseid ja mansetinööpe. Esmalt peaksid valima sobiva metalli, millega smaragdi kombineerida ning seejärel tuleb valida sobiv karaat ja soovi korral lisakalliskivid nagu teemantid või safiirid, mis smaragdiga kokku sobiksid. Niiviisi saad luua omaenda ehted: näiteks paari smaragdkõrvarõngaid või ripatsiga kaelaehte. Valides smaragdiga kihlasõrmuse saad tuua kevadesse säravat rohelisust ning täita oma elu armastusega. Anna GLAMIRA disainidega smaragdile särav tähendus.
Smaragdkõrvarõngad
Sulle soovitatud tooted
boderVAATA RINGI