x
 
   

SAFIIRIDEGA

Sinine safiir on sinaka tooni ja lillakate varjunditega vääriskivi.

 

Sinine safiir on sinaka tooni ja lillakate varjunditega vääriskivi. Safiiri väärtus oleneb sinise tooni rikkalikkusest lisaks selle puhtusele, suurusele, lihvile ja üldisele kvaliteedile. Mida sügavam on sinine toon, seda väärtuslikum kalliskivi on. Safiir on saanud oma nime kreekakeelsest sõnast ‘sappheiros’, mis tähendab sinist. Safiir on nagu rubiingi korundi erim ning ühtlasi üks tugevamaid kalliskive. Kõige tuntum ja populaarsem sinine safiir on täht-safiir, mille pinnal tekib peale ümarlihvi tähesarnane särav kujutis. Queenslandi Must Täht, maailma kõige suurem safiir, kaalub 733 karaati. Kõige rohkem safiire leidub Ida-Austraalias, Tais, Sri Lankal, Hiinas, Madagaskaril, Ida-Aafrikas ning ka mõnes Põhja-Ameerika regioonis, peamiselt Montanas.
Safiirkihlasõrmused
Safiirid ja rubiinid asuvad tavaliselt samas geograafilises piirkonnas. Sinine safiir on septembri sünnikivi ning Amburi tähtkuju kalliskivi. Sinist safiiri seostatakse rahu ja õnnega. Näiteks usuti antiik-Pärsias, et sinine safiir toob sinise taeva ja rahu. Glamira kasutab vaid AAA kvaliteediga siniseid safiire ning rakendab neid imelisi kalliskive unikaalsete sinister safiiridega juveelide loomiseks. Glamira valikus on kuningliku sinise tooniga safiirid, mis on kõige väärtuslikumad. Glamira kohandamisvõimalustega saad sa kaunistada siniste safiiridega mitmeid erinevaid disaine ja sulameid.
Safiirkaelakeed
Sinine safiir on eriline kalliskivi ning sobib põhimõtteliselt iga stiili ja juuksevärvi ning nahatooniga, rõhutades su naturaalset ilu ja karismat. Kalliskive saab kasutada põhimõtteliselt kõikides juveelidisanides – nii siniste safiiridega kõrvarõngastes, sõrmustes, kaelakeedel ja mansetinööpidel – olgu su valik võrratu siniste safiiridega kaelakee, kõrvarõngad või siniste safiiridega sõrmus, Glamira disainid püüavad pilke kõikjal, kuhu lähed. Oma kallimale armastuse väljendamiseks ja erilise abieluettepaneku tegemiseks võid valida siniste safiiridega kihlasõrmuse. Siniseid safiire kasutatakse ka 45. pulma-aastapäeva traditsioonilise kingitusena.
Safiirkõrvarõngad
Sulle soovitatud tooted
boderVAATA