x
 
   

Teemant

Teemant, kõige kaunim vääriskivi, on loodud vaid ühest ainsast elemendist. Selle keemilises struktuuris on üksnes süsinik, mille molekulid on moodustunud nii, et tulemuseks on igas suunas täiuslik sümmeetria.

 

Teemant, kõige kaunim vääriskivi, on loodud vaid ühest ainsast elemendist. Selle keemilises struktuuris on üksnes süsinik, mille molekulid on moodustunud nii, et tulemuseks on igas suunas täiuslik sümmeetria. Teemanti tugevus tuleneb selle erakordsest aatomistruktuurist. Mohsi skaala järgi on teemanti tugevus 10. Teemantid on nii tugevad, et neid saavad lõigata ainult tööriistad, mis on valmistatud teemantidest (kusjuures, teemanti nimetus tuleneb kreekakeelsest sõnast "adámas", mis tähendab purunematut). Lisaks hämmastavale kõvadusele on teemantid kuulsad oma täiusliku läike poolest, mis suudab valgust väga hästi peegeldada. Teemanteid eristab ka nende moodustumise koht ja aeg.
Teemantkihlasõrmused
Esmakordselt avastati ja kaevandati teemanteid Indias 2400 aastat tagasi ning India on ka tuntud esimese teemantide kommertstootjana. Tänapäeval kaevandatakse neid peamiselt Lõuna-Aafrikas, Indias, Brasiilias, Kanadas ja Austraalias. Vana-Roomas ja -Kreekas arvati, et teemantid on jumalate pisarad või killukesed tähtedest, mis on kukkunud maale. Teemante mainiti esmakordselt Rooma kirjanduses 1. sajandil (AD), kus öeldi, et Amori vibunooled olid kaetud teemantidega. Teemante kanti talismanidena, kuna arvati, et niiviisi ollakse kaitstud kurjuse eest. See uskumus pärineb India mütoloogiast, kus usuti, et teemantid moodustusid piksenoolte tõttu, mis olid löönud mõne kivi sisse. 13. sajandil oli Prantsusmaal seadusega keelatud teemante kanda kõigil teistel inimestel peale kuningate ja kuningannade.
Teemantkaelakeed
Esimene teemantsõrmuse kinkimine mehelt naisele leidis aset 1477. aastal, mil Austria ertshertsog kinkis sõrmuse Burgundia titulaarhertsoginna Marie'le. Teemant on tuntud kui kalliskivide kuninganna ja kuningannade kalliskivi, mida seostatakse võimu, jõu, puhtuse, pika eluea ja hea õnnega. Tegemist on aprilli sünnikiviga, mida kasutatakse ühtlasi ka 60-nda pulma-aastapäeva kalliskivina. GLAMIRA-s on teemantidel väga oluline roll ning neid valitakse vastavalt teatud nõuetele. Esimene ja kõige olulisem nõue on eetilisus: teemantid peavad olema 100% konfliktivabad selleks, et neid kasutada GLAMIRA toodetes.

Loe rohkem 

Teemantkõrvarõngad
Sulle soovitatud tooted
boderVAATA RINGI

Teemanti värv viitab kolmele omadusele: värvus, sügavus ja toon. Teemantide värviskaala on vahemikus D kuni Z. Täiuslik teemant, tuntud D-värvi all, on täiesti värvitu. H-skaala värv on kõige sobivam valik, kui arvestada hinna-kvaliteedi suhet ning disainide harmoonilisust. Just seetõttu kasutatakse GLAMIRA-s üldiselt H-skaala teemante. Teemanti lihv viitab teemanti sümmeetriale, proportsionaalsusele ja lihvile, mida kohandatakse lõikeprotsessi käigus pärast seda, kui teemant on maa seest kaevandatud. Kõike seda tehakse selleks, et saavutada suurepärane valguspeegelduvus. Lihvimine jagatakse 3 omaduse vahel: proportsioonid, lihv ja sümmeetria. Seejuures on lihviskaalal 5 hinnangut: suurepärane, väga hea, hea, keskmine ja kehv. Teemanti kuju, mida aetakse vahel segi lihviga, viitab sellele, milline kuju või disain on teemantile antud, näiteks printsessilihviga teemant. GLAMIRA-st võid leida mitmeid erineva kujuga teemante, nagu näiteks briljantlihviga teemant, ümar lihv, padjalihv, südamekuju, ovaalne kuju, smaragdilihv - neid kõiki saab kohandada enda disaini jaoks. Kuna looduslikud teemantid on moodustunud meeletu kuumuse ja rõhu all sügaval maa sees, on neil ka mitmeid sisemisi ja välimisi "ebatäiuseid". Teemanti selguse all mõistetakse kalliskivi puhtust ning selle skaala oleneb ebatäiuste hulgast, suurusest, reljeefsusest ja asendist. Parima hinna ja kvaliteedi suhte leidmiseks tasub teada, et väikesed ebatäiused, mis kannavad hindamisskaalat VVS1 kuni SI2 ei ole palja silmaga nähtavad. GLAMIRA kasutab alati ainult VS-skaala (väga vähe märgatavad ebatäiused) teemante oma ehetes. Teemanti karaat on mõõtühik, mis märgib teemanti suurust selle kaalu põhjal. See on võrdne ühe viiendiku grammiga (0.2 g) ning 1-karaadine teemant kaalub 100 punkti.

GLAMIRA valmistab unikaalseid teemantehteid nagu näiteks kaelakeesid, kõrvarõngaid, mansetinööpe ja kihlasõrmuseid, mida sa saad kohandada vastavalt oma maitsele. Teemantkõrvarõngad nagu suured rõngad, täpid või hoopis neetkõrvarõngad on head valikud selleks, et tuua oma igapäevasele välimusele natuke sära. Või sa võid kanda oma kaelas tervet rida säravaid tähekesi teemantkaelakee näol. Või lase hoopis Amori teemantkattega vibunooltel muutuda kihlasõrmuseks ja saada see nooleke oma kaaslase südame pihta!