Tuleopaaliga ehted

Fire Opal

Esinedes mitmetes legendides on tuliopaal eriti kuulus Mehhikos. Maiad ja asteegid uskusid, et tuliopaali kirkus saab olla loodud ainult paradiisivetes. Seetõttu kutsusid nad tuliopaali nimega quetzalitzlipyollitli – paradiisilinnu kivi ning kasutasid seda rituaalide läbiviimiseks. Ka tänapäeval on tuliopaal Mehhiko rahvuslik kalliskivi. Käibel on ka kuulujutt Kleopatra kohta, kes olevat kandnud tulipaale, et meelitada Rooma valitsejat Mark Anthony’t. Kuninganna Victoria olevat kasutanud opaalehteid kurjuse ja vaenlaste kaitseks. Tuliopaal on ühtlasi oktoobri sünnikivi.


Kuna imeliste tuliopaalkõrvarõngaste, sõrmuste, kaelakeede ja mansetinööpide loomisel on kvaliteet kõige olulisem, kasutab Glamira ainult AAA kvaliteediga tuliopaale, mis on värvuselt peaaegu punased. Lisades ehetele sarmikust ja ilu on tuliopaal ideaalne kivi kaunistamaks igat disaini ja sulamit. Luues endale paari tuliopaalkõrvarõngaid kuuled sa lausa paradiisijõgede vulisemist. Või meelita oma armsamat, su südame valitsejat, tuliopaalsõrmusega nagu seda tegi Kleopatra! Lase Glamiral lisada oma ellu natuke pühalikku rituaalset suurepärasust.

Tuliopaal on opaali läbipaistev vorm ning nagu kõik teised opaalid, koosneb see ränihapetest. Selle nimi pärineb rooma sõnsat “Opalus”, mis seostub viljakusjumalanna Ops’iga. Poolvääriskivina koosneb ka opaal sfäärilistest kihtidest, mis loovad kolmedimensioonilisi mulje. Oma sisestruktuuri tõttu suudab opaal difrakteerida valgust ning seeläbi kujutada erinevaid värve. Sõltuvalt tingimustes, kus kivike moodustus, võib tuliopaali värv varieeruva kollasest oranži ja punaseni, õigustades “tule” nime tuliopaali nimes. Mida sügavam on tuliopaali värv – ehk mida rohkem “tuld” selles on – seda väärtuslikum see on. Tuliopaale leiab peamiselt Brasiiliast, kuid neid kaevandatakse ka Hondurasel või Guatemalas, USA’s, Kanadas, Austraalias, Etioopias ja Türgis.