Mustade teemantidega ehted

Black diamond
Kuigi enamus kiiritatud ja muud moodi töödeldud musti teemante on pärit Indiast, kasutab Glamira ainult neid musti teemante, mis pärinevad üksikutest kaevandustest. Glamira veendub alati, et tegemist oleks konfliktivabade teemantitega ning need vastaksid Glamira kvaliteedistandardile.

Glamira aitab sul lisada oma ehetele dramaatilisust väikese musta nüansiga – miks mitte lisada pisut musta teemanti sära musta teemanti sõrmusele.

Tihti eelistatakse musti teemante valgete teemantitega koos, et rõhutada valge teemanti sära ja musta teemanti sügavust. See tähendab, et sa saad kohandada sõrmuseid, luues täiusliku musta ja valge teemantiga sõrmuse. Sa võid oma väärikust ja ilu väljendada ka paari imeilusate musta teemanti kõrvarõngastega. Musti teemante kasutatakse ka meeste ehetes, kuna must on üldiselt meeste lemmik. Glamira disainiga meeste mustade teemantitega sõrmused ja mansetinööbid sobivad imehästi ka näiteks oonüksiga, et rõhutada mehe karismat ja ägedat stiili!

Vääriskivil mustal teemantil on rikkalik sügav must värv, mis on grafiidi, süsiniku ja teiste metalliühendite ehk polükristalli tulemus. Must teemant, mida kutsutakse ka “Carbonado”-ks on väga tugeva struktuuriga ning seda on raske lihvida. Seetõttu vajab see rohkem hoolt, kui luua musta teemantiga ehteid. Tänapäeva ehtemaailmas saavad enamus musti teemante oma värvi kiirituse või muude mõjude tõttu. Naturaalne must teemant on väga haruldane ja kallis. Musta teemanti ajalugu uurides võib näha, et kõige kuulsam näide on 67.5 Must Orlov. Seda hiiglaslikku musta teemantit tuntakse ka kui “Brahma silma”. Mis muudab selle konkreetse teemanti eriliseks ei ole mitte selle suurus, vaid asjaolu, et teemanti peetakse neetuks peale seda, kui see eemaldati Hindu pühamust Indias. Peale seda, kui teemant sai Venemaa printsessi omandusse ning lihviti uuesti, arvatakse, et needus kadus.