x
 
   

Mustal Teemantil

Vääriskivide hulka kuuluval mustal teemantil on sügavmust värv, mis on moodustunud grafiidi, süsiniku ja polükristalsete ühendite koosmõjul.

 

Vääriskivide hulka kuuluval mustal teemantil on sügavmust värv, mis on moodustunud grafiidi, süsiniku ja polükristalsete ühendite koosmõjul. Ka "carbonado" nime all tuntud mustal teemantil on väga tugev struktuur, mida on raske lihvida. Seetõttu vajab see eriti palju tähelepanu ja hoolt, kui seda soovitakse ehete jaoks vormida, valmistamaks musta teemantiga ehteid. Tänapäevasel ehteturul on peaaegu kõik mustad teemantid saanud oma värvi kiirituse või muude töötlusviiside tõttu. Looduslik must teemant, mille ilu tuleneb selle sügavast mustast värvist, on haruldane ja kallis. Kõige kuulsam must teemant kogu ajaloos on 67.5 Black Orlov, mis on tuntud ka "Brahma silma" nime all. See on eriline mitte üksnes oma suuruse pärast, vaid usutakse, et see kalliskivi on neetud, kuna see olevat eemaldatud Indias hindu pühamust.
Musta teemantiga kihlasõrmused
Samas aga arvatakse, et pärast seda, kui Venemaa printsess selle omandas ja lasi kivi lõigata, on needus kadunud. Kuigi Indias valmistatakse kiirituse ja teiste töötlustega musti teemante, kasutab GLAMIRA ainult väga kõrge kvaliteediga musti teemante, mis pärinevad mõnest üksikust looduslike mustade teemantide kaevandusest. Lisaks on tegemist konfliktivabade teemantidega, mis vastavad GLAMIRA kvaliteedinõuetele. GLAMIRA-s kasutatakse musta teemanti dramaatilist välimust selleks, et võimaldada sul kombineerida kalliskivi just nii nagu soovid, näiteks musta teemantiga sõrmuse jaoks.
Musta teemantiga kaelakeed
Tihti kasutatakse musti teemante üheskoos valgetega, et rõhutada valge teemanti sära ja musta teemanti sügavust. See tähendab, et sa võid personaliseerida oma sõrmust, kasutades nii musta kui valget teemantit sõrmuse disainis. Või vali endale musta teemantiga kõrvarõngad, et rõhutada oma väärikust. Musti teemante kasutatakse ka meeste ehetes, kuna must on üldiselt tuntud maskuliinse värvina. GLAMIRA disainide hulgas on meeste musta teemantiga sõrmused ja mansetinööbid, mida võib kombineerida ka teiste kalliskividega nagu oonüks, rõhutamaks mehe karismat ja lahedat stiili!
Musta teemantiga kõrvarõngad
Sulle soovitatud tooted
boderVAATA RINGI