x
 
   
Roosast kvartsist ehted

Roosast kvartsist

Poolvääriskivi roosa kvarts on kvartside roosa version. Roosat kvartsi hinnatakse eelkõige selle värvi intensiivsuse järgi – kalliskivi värv varieerub maheroosast sügavroosani.

Sulle soovitatud tooted
boderUuri rohkem

Roosast kvartsist

Poolvääriskivi roosa kvarts on kvartside roosa version. Roosat kvartsi hinnatakse eelkõige selle värvi intensiivsuse järgi – kalliskivi värv varieerub maheroosast sügavroosani. Roosa kvartsi värvi põhjustab tavaliselt titaan, raud ja mangaan. Selle klaasjas vorm on nii läbikumab, et see peegeldab roosasid toone imeliselt. Enamus roosa kvartsi kaevandusi asuvad Brasiilias ja Madagaskaril.

Hüüdnimega “Südamekivi”, roosa kvarts oli armastuse sümbol juba 600 aastat eKr. Roosat kvartsi seostatakse üldiselt Cupidi ja Erosega – armastuse jumalatega. Seda ülistati Rooma aegadel ning kasutati nii ornamentide, nõude kui paljude muude esemete kaunistamiseks. Roomlased kandsid roosat kvartsi südame lähedal, kuna nad uskusid, et roosa kvarts kaitseb kandjat südamevalu eest. Roosa kvartsi hüüdnimi on ka roosikvarts või hüaliinkvarts – tulenevalt Kreeka sõnast ‘hyalos’ ehk klaas. Roosa kvarts on Sõnni tähtkuju ja detsembrikuu sünnikivi .

Glamira kasutab ++ kvaliteediga roosat kvartsi ning rakendab neid imeilusates roosa kvartsi juveelides nagu kõrvarõngad, sõrmused, kaelakeed, ripatsid, käevõrud ja mansetinööbid. Roosat kvartsi leidub ka väga erinevate kujudega. Sinu soovi järgi kujundatud roosa kvartssüdamega ripats kannab endas pühalikku naiselikkust. Roosa kvartsi sõrmusega tunned sa armastuse õndsust. Sa võid oma päeva särama panna ka roosa kvartsi käevõruga . Pane roosa kvarts oma roosa kvartsi kõrvarõngaste keskseks kroonijuveeliks ning lase roosi maagial end kanda!