x
 
   
Rohelise ametüstiga ehted

Rohelise ametüstiga

Poolvääriskivi roheline ametüst on heleroheline kvartskristall. Selle rohelise värvi põhjus on vulkaanilise aktiivsuse, maakoore või inimkäe poolt tingitud kuumus.

Sulle soovitatud tooted
boderUuri rohkem

Rohelise ametüstiga

Poolvääriskivi roheline ametüst on heleroheline kvartskristall. Selle rohelise värvi põhjus on vulkaanilise aktiivsuse, maakoore või inimkäe poolt tingitud kuumus. Seetõttu soovitab Glamira hoida kivi eemal otsesest kuumast ja päikesepaistest, kuna see võib põhjustada värvi muutuseid. Vääriskiviteaduses tuntakse rohelist ametüsti ka kui prasioliiti , mis on tuletatud kreekakeelsetest sõnadest prason ( πρ?σον ) – “porru” ning lithos ( λ?θος ) – “kivi” – ehk otsetähenduses rohelist värvi kivi. Hetkel kaevandatakse rohelist ametüsti peamiselt Brasiilias, kuid seda leidub ka Poolas ja Kanadas.

Roheline ametüst on hinnatud kalliskivi, mida peetakse kaitsvaks ja puhastavaks ning metafüüsikud kasutavad põhiliselt just seda kivi. Antiikajal kutsuti seda kalliskivi “kainuse kiviks” ning seda kasutati sõltuvusest vabanemiseks nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Ajaloos on (rohelise) ametüsti kohta palju viiteid ja müüte. Kuulujutu kohaselt kandis Püha Valentin rohelise ametüstiga sõrmusekomplekti, millel oli Cupidi pilt. Lisaks on mitmed võimsad, rikkad monarhid kasutanud rohelist ametüsti kuninglikkuse märgina. Roheline ametüst on Kalade ja veebruarikuu sünnikivi .

Glamira kasutab unikaalsete rohelise ametüsti ehete loomiseks ainult kõrgkvaliteetseid ++ kvaliteediga rohelisi ametüste. Nende roheliste kalliskividega võid kaunistada kõiki Glamira tooteid, näiteks kohandada rohelise ametüstiga ripatseid , kui soovid tunda selle maagilisi kalliskivi südamelähedust. Samuti saad luua rohelise ametüstiga kaelakeesid oma lapsele kaitsva amuletina. Pole kahtlustki, et erilise disainiga rohelise ametüstiga sõrmus , mis on tuunitud just sinu soovile, tõstab tuju! Neid kalliskive kasutatakse ka 6. pulma-aastapäeva kingitusena . Glamira puudutab su südant ja hinge rohelise ametüsti ehetega ning aitab sul lisada erilisi detaili su stiilile!