Suitsusest kvartsist ehted

Smoky Quartz

Glamira pakutavad suitskvartskivid on AAA kvaliteediklassiga. See eriline kalliskivi ootab avastamist! Suitskvartssõrmusega on kindel, et oled alati stiilne. Kuna seda kalliskivi seostatakse jõukuse, ilu ja elegantsiga, võid sa näiteks luua imelise suitskvartskaelakee ning avastad, kui hästi see su stiiliga sobib. Või harmoniseeri suitskvartsi müstilist tooni kulla ja hõbedaga põnevates suitskvartskõrvarõngastes. Ükskõik, mida sa valid, sa ei saa valesti valida Glamiraga!

Poolvääriskivi suitskvartsi värv ulatub heledast kollakaspruunist sügava hallika mustani. Unikaalse läbikumava värvi tõttu sobib see suurepäraselt iga värvi ja sulamiga, ilma et see kaotaks suitskvartsjuveelides oma sära …rohkem

Sinine safiir on sinaka tooni ja lillakate varjunditega vääriskivi. Safiiri väärtus oleneb sinise tooni rikkalikkusest lisaks selle puhtusele, suurusele, lihvile ja üldisele kvaliteedile. Mida sügavam on sinine toon, seda väärtuslikum kalliskivi on. Safiir on saanud oma nime kreekakeelsest sõnast ‘sappheiros’, mis tähendab sinist. Safiir on nagu rubiingi korundi erim ning ühtlasi üks tugevamaid kalliskive. Kõige tuntum ja populaarsem sinine safiir on täht-safiir, mille pinnal tekib peale ümarlihvi tähesarnane särav kujutis. Queenslandi Must Täht, maailma kõige suurem safiir, kaalub 733 karaati. Kõige rohkem safiire leidub Ida-Austraalias, Tais, Sri Lankal, Hiinas, Madagaskaril, Ida-Aafrikas ning ka mõnes Põhja-Ameerika regioonis, peamiselt Montanas. Safiirid ja rubiinid asuvad tavaliselt samas geograafilises piirkonnas. Sinine safiir on septembri sünnikivi ning Amburi tähtkuju kalliskivi. Sinist safiiri seostatakse rahu ja õnnega. Näiteks usuti antiik-Pärsias, et sinine safiir toob sinise taeva ja rahu.