x
 
   
Roosade Pärlitega Ehted

Roosade Pärlitega

Pärl on vanim teadatuntud kalliskivi ning peetud sajandite vältel üheks kõige väärtuslikumaks. Selle värvigamma võib varieeruda valgest mustani, sealhulgas hõbedane, kreemjas, roosa, šampanjakarva, kuldne, roheline ja sinine.

Sulle soovitatud tooted

Roosade Pärlitega

Pärl on vanim teadatuntud kalliskivi ning peetud sajandite vältel üheks kõige väärtuslikumaks. Selle värvigamma võib varieeruda valgest mustani, sealhulgas hõbedane, kreemjas, roosa, šampanjakarva, kuldne, roheline ja sinine.

Pärli eripära on tema päritolu elusolenditest nagu austrid ja molluskid. Pärli keemilise struktuuri moodustab kaltsiumkarbonaat peenes kristallstruktuuris. Kuna tegemist on naturaalse, orgaanilise kalliskiviga võib see moodustuda paljudes erinevates kujudes – iga kuju üsna unikaalne. Nagu iga teemant on üksteisest pisut erinev, on ka kõik pärlid pisut erinevad. Pärli kuju moodustub rakutuuma ja moodustusasetuse järgi. Kõige enim ihaldatakse ümaraid pärleid, kuna need on üsna haruldased. Pärlitele mõeldes tuleb meelde kohe ümara kujuga pärl. Lisaks naturaalsetele pärlitele on ka kunstlikult loodud pärle, mida kasvatatakse austrite ja jõekarpidega. Pärli väärtus sõltub mitmetest asjaoludest nagu pärli tüüp, pärli läige, kuju, värv, pärlmutterefekt ning suurus. Läige näitab pärli kvaliteeti; kõrgkvaliteetne pärl on nii särav, et sa näed omaenda peegeldust sellelt. Teine oluline aspekt on pärlmutterefekt. Kõige väärtuslikumad pärlid on tugeva pärlmutterläikega.

Pärlid on maailma kõige vanemad, enim otsitud ja hinnatud kalliskivid alates nende avastamisest. Neid on mainitud mitmetes legendides ja lugudes ning isegi kasutatud paljudes kunstiteostes nii Egiptuses, Hiinas kui Kreekas. Esimene dokumenteeritud pärlikasutus leidis aset 5200 aastat tagasi Egiptuses. Antiik-Egiptuses leidis pärleid nii maalidel kui skulptuuridel. Hiina tekstides mainiti 4000 aastat tagasi mageveepärle. Vanim teadaolev pärljuveel on 2700 aasta vanune kaelakee, mis leiti Antiik-Pärsia kuninganna hauast.

Glamira pakub vaid kõrgkvaliteetseid pärleid. Imeliste ainulaadsete pärlehete loomiseks kasutab Glamira valgeid, roosasid ja musti pärleid. Sa võid näiteks kohandada neid imelisi looduse ande pärlkõrvarõngastes või kaunistada oma kaela antiikse pärandiga luues pärlkaelakee, mis tundub, kui osake mütoloogiast. Kombineerida on võimalik ka roosat ja/või valget kulda pärlsõrmuse kujundamiseks, saavutamaks aegumatu stiili.