x
 
   
Tansaniidist ehted

Tansaniidist

Tansaniit on sinuse värvivusega vanaadiumit sisaldav tsoisiidi erim, mis koosneb kaltsium-alumiinium silikaadist.

Sulle soovitatud tooted
boderUuri rohkem

Tansaniidist

Tansaniit on sinuse värvivusega vanaadiumit sisaldav tsoisiidi erim, mis koosneb kaltsium-alumiinium silikaadist. Tansaniit avastati esimest korda 1967. aastal Masai karjatajate poolt Aafrikas, Tansaania põhjaosas asuva Arusha linna lähistel olevast Meru mäest. Kalliskivi, mis oli pikka aega inimsilma jaoks peidus, on moodustunud miljoneid aastaid tagasi kiltkivi, gneisside ja kvartside metamorfoosi käigus. Alguses kandis Tansaniit nime “sinine tsoisiit”- kuid see muudeti üsna kiirelt, kuna see meenutas liialt sõna “suitsiid” ning seetõttu nimetati kivi selle kodu – Tansaania – järgi. Tansaniit on eriline kalliskivi, mida leidub vaid ühes kohas kogu maailmas. Lisaks on selle sügav sinine värv distinktiivne ning väljapaistev; selle värv varieerub ultramariinsinisest kuni heleda lillakassiniseni ning tänu kivi polükromaatilisele struktuurile võib see olenevalt vaadeldavast nurgast paista nii sinine, lilla kui ka kollakapruun.

Spetsialistid kutsuvad seda kalliskivi “20. sajandi kalliskiviks” ning sellest on saanud üks populaarsemaid kalliskive. Kuigi noor kalliskivi, mis pole veel kindlat tähendust omandanud, on selge, et see eriline kalliskivi esindab ebatraditsioonilist elegantsi, igavest ilu ning enesekindlust.

Glamira ehtevalikus pesitseb uudne ilu, mis avaldab end tansaniidist juveelides . Kuigi iga juveliir võib luua endale isikliku kvaliteediskaala tansaniitide hindamiseks, ei ole momendil olemas standardset kvaliteedistandardit tansaniitide hindamiseks. Glamira garanteerib, et kasutatavad tansaniidid on kõrgkvaliteetsed. Sa saad luua tansaniite kasutades unikaalseid tansaniidist sõrmuseid , kaelakeesid, tansaniidist kõrvarõngaid ja mansetinööpe. Oma ilu ja stiili rõhutamiseks on ekstravagantse tooniga tansaniidist kaelakeed võrratu valik. Glamirast avastad modernseid ja unikaalseid disaine, mis pakuvad sulle kindlasti midagi erilist. Tansaniidi imeline ja maagiline värv sobib sulle täiuslikult!