x
 
   

Rubiin

Rubiin on vääriskivi, mis kuulub nelja peamise kalliskivi hulka üheskoos teemanti, smaragdi ja safiiriga.

 

Rubiin on vääriskivi, mis kuulub nelja peamise kalliskivi hulka üheskoos teemanti, smaragdi ja safiiriga. Rubiin kuulub korundide hulka nagu safiirgi ning on väga tugev, vastupidav ja haruldane. Selle veripunane värv tuleneb kalliskivi keemilises struktuuris olevast kroomist. Rubiinid asuvad peamiselt Birmal, kus kaevandatakse maailma kõige puhtamaid rubiine. Kaevandusi leidub ka Tais, Keenias, Indias, Pakistanis, Sri Lankal, Afganistanis, Kambodžal, Tansaanias, Austraalias ja Ameerika Ühendriikides.
Rubiinkihlasõrmused
Andmete kohaselt kasutati rubiine esimest korda 480 BC kreeklaste ja roomlaste poolt. Samas aga arvatakse, et rubiine kasutati paljude hindu hõimude poolt ornamentidena. Hindu kultuuris seostati rubiine elujõu ja kuninglikkusega. Usutakse, et kalliskivi peegeldab armastust ning seetõttu sobivad rubiinid pulmakinkideks, eriti, kuna rubiinid avastati 2000 aastat tagasi. Rubiinid on juuli sünnikivid ning samal ajal ka Skorpioni tähtkuju kalliskivid.
GLAMIRA-s valitakse rubiinehete jaoks sobivaid kalliskive 4C reegli järgi. GLAMIRA valib välja kõrgeima kvaliteediga rubiinid ning kasutab neid selleks, et luua unikaalseid kõrvarõngaid, sõrmuseid, kaelakeesid, rubiinidega mansetinööpe ja palju muud.
Rubiinkaelakeed
Oma erilise struktuuri tõttu on rubiinid päevavalguse käes eriti säravad. GLAMIRA kutsub sind kombineerima rubiinide kaunist sära, et rõhutada oma loomulikku ilu. GLAMIRA online ehtepoes saad kohandada ehteid ning luua endale meistriteosed nagu rubiinkõrvarõngad või rubiinidega kaelakeed. Usutakse, et rubiinid aitavad teha olulisi otsuseid, kui neid kanda vasakus käes. Vali GLAMIRA-st rubiinidega sõrmus, et näidata oma võimsat otsustusvõimet! Või lisa teemant oma sõrmusele juurde. Rubiinide ja teemantiga sõrmus peegeldab sinu ilu ja tugevat iseloomu.
Rubiinkõrvarõngad
Sulle soovitatud tooted
boderVAATA RINGI