x
 
   
Rohelise turmaliiniga ehted

Roheline turmaliin

Poolvääriskivi roheline turmaliin (verdeliit) kuulub boorsilikaatide hulka ning on väga keeruka struktuuriga.

Sulle soovitatud tooted
boderEXPLORE MORE

Rohelise turmaliiniga

Poolvääriskivi roheline turmaliin (verdeliit) kuulub boorsilikaatide hulka ning on väga keeruka struktuuriga. Oma keeruka struktuuri tõttu leidub rohelist turmaliini peaaegu lõpututes erinevates variatsioonides ja värvides. Rikkalik roheline värv on tekkinud kroomiühendite tõttu. Rohelise turmaliini värv varieerub üldiselt kollakasrohelisest ja oliivirohelisest pruunikasrohelisena ning meenutab värvilt smaragde, mis kuuluvad “suure neliku” hulka, mille seas on ka teemantid, rubiinid ja safiirid. Nimi Verdeliit pärineb ladinakeelsest sõnast ‘viridis’ (roheline) ja Kreeka lisandist ‘lith’ (kivi). Enamus nendest kalliskividest pärinevad Brasiiliast, Namiibiast, Nigeeriast, Mosambiigist, Pakistanist ja Afganistaanist.

Rohelise turmaliini üks erilisemaid omadusi on hõõrudes või kuumenedes elektrilaenguid tekitada. Seetõttu meelitab roheline turmaliin ligi nii tolmu kui paberitükikesi. Seda funktsiooni kasutasid 1700 aastatel Hollandi müügimehed, kes tõmbasid niiviisi tuhka välja oma piipudest. Sellest sai roheline turmaliin hüüdnime Aschentrekker ehk “tuhatõmbaja”. Usutakse, et roheline turmaliin on peaingel Nemamiah kalliskivi. Samuti on roheline turmaliin tuntud kui närvisüsteemi tugevdaja ja negatiivsete energiate endassetõmbaja, kui kanda rohelist turmaliini südametšakrale võimalikult lähedal. Roheline turmaliin on Kaljukitse ning augusti sünnikivi .

Glamira pakutavad rohelised turmaliinid on ++ klassiga. Rohelise turmaliiniga juveelide valmistamise jaoks sobivate kalliskivide valimisel on märksõnaks kõrge kvaliteet. Unikaalsed sõrmuste, kõrvarõngaste, kaelakeede, ripatsite ja mansetinööpide disainid on loodud äärmise detailsusega ning rohelised turmaliinid on kombineeritud juveelides nii, et väljendada looduse sära kõige ilusamal viisil! Kandes ripatsit või armsat rohelise turmaliiniga sõrmust kannad sa endaga kaasas kevade soojust. Glamira kutsub sind kohandama ka rohelise turmaliiniga kõrvarõngaste paar kulla- või hõbedaga koosluses, et stimuleerida õnne ja rõõmu energiat! Või kanna endaga kaasas hoopis rohelise turmaliiniga kaelakee erilist aurat ning ingel Nemamiah õnnistust. Kohanda Glamiras oma ehted ning tunneta südames turmaliini õnnistust ja maagiat!