Laadin...

Abielusõrmuse juhend

Kuidas valida metalli?

Abielusõrmuse juhend

Erinevatel metallidel on erinevad värvid, välimused, vastupidavus, tugevus ja hind.

Kuld: Kuld on alati olnud klassikaline ja aegumatu valik abielusõrmuse jaoks. Kulla soe välimus ja kaunis sära muudavad kullast abielusõrmuse romantiliseks ning selle materjali ihaldatuks. Kulda mõõdetakse karaatides ning sellel mõõdustikul on 24 osa. Puhta kulla mõõteühik on 24ct ning see on liiga pehme, et sellest teha ehteid, seega tuleb seda segada teiste metallidega, et moodustada sõrmus. 18-karaadine kuld sisaldab 75% puhast kulda, 14-karaadine kuld sisaldab 58.5% puhast kulda ning 9-karaadine kuld sisaldab 37.5% puhast kulda. Kulla tugevus ja vastupidavus sõltub karaadist, seega võite valida karaadi vastavalt oma eelistustele.
Kullast abielusõrmused 

Pallaadium: Plaatina perekonda kuuluv pallaadium on väga kauni naturaalse hõbeda-valge tooniga. Valge särav metall jätab rikkaliku mulje. Tegemist on väga vastupidava materjaliga ning seetõttu on pallaadiumsõrmused suurepärased eluaegse ehte jaoks. Pallaadiumi suurim eelis on selle kerge kaal. Seega on pallaadium hea alternatiiv suurte disainide puhul. Sellele lisaks on pallaadium üks haruldasemaid väärismetalle maailmas, seega muudavad selle unikaalsus ja pikaealisus materjali väga eriliseks.
Pallaadiumist abielusõrmused 

Plaatina: abielusõrmuste jaoks on kõige väärtuslikum metall kahtlemata plaatina. Plaatina on väga vastupidav ja tundub raskem kui teised metallid. Plaatina on 30 korda haruldasem kui kuld ning 40% raskem kui 14K kuld. Plaatinasõrmuse tihedus, puhtus ja haruldus on väärtuslikud omadused ning plaatinasõrmus peab vastu ka aastakümneid. Lisaks on plaatinal satäänikarva läige ja kaunis pehme valge toon, mille välimus on võrratu.
Plaatina-abielusõrmused 

Hõbe: Kõige säravam valge hallikat tooni hõbe on nagu kuu peegeldus merel. Selle kauni metalli sära sobib täiuslikult iga kalliskiviga. Hõbe on samuti ehete loomiseks liiga pehme, seega segatakse seda teiste metallidega, et lisada vastupidavust. 925 hõbe sisaldab 92.5% puhast hõbedat ning annab sõrmusele imekauni sära ja naturaalse läike. Hõbeda pilkupüüdev läige on väga atraktiivne oma moodsa välimuse tõttu.
Hõbedast abielusõrmused 

Kuidas valida värv?

Värv on omadus mida saab seostada stiiliga. Oluline on mainida, et kui teil on juba muid ehteid, peaksid ehete värvid kenasti omavahel kokku sobima. Teisest küljest sümboliseerivad erinevad värvid erinevaid omadusi.
Solitaire Pave

Kollane kuld: kollase kulla soe toon tervitab teid päikesele sarnase säraga. See on klassikaline ent moodne ja särav efekt, mis jääb alati truult sind kaunistama. Naturaalne kaunilt särav kollane värv sobib hästi iga stiiliga ning see on eriti sobiv traditsioonilisele paarile, kuna see värv ei lähe kunagi moest välja. Pidev särav välimus on mõeldud kogu eluks, just nagu abielu. Aegumatu kvaliteet püsib teie sõrmes igavesti.
Kollase kullaga abielusõrmused 

Solitaire Pave

Valge kuld:valge kulla valge toon lisab moodsust ja annab unikaalse välimuse. Tegemist on väga vastupidava metalliga, mis on hea alternatiiv siis, kui eelarve on piiratud. Valge kuld annab laheda ja elukogenud sära ning selle populaarsus kasvab aina aastate jooksul edasi. Pinna peegeldav omadus annab originaalse ja elegantselt luksusliku välimuse. Futuristlik, moodne ja imekaunis välimus näitab teie enesekindlust.
Valge kullaga abielusõrmused 

Solitaire Pave

Roosa kuld: särav ja stiilne roosa toon on väga populaarne oma maheda ja elegantse välimuse tõttu. Vase sulam annab metallile kauni roosa tooni ning see trend kasvab aina iga päevaga edasi. Roosa kuld esindab armastuse romantilist külge, jätab naiseliku mulje ja kuna metallis on vaske, on see ka vastupidavam. Klassikalise stiiliga abielusõrmused näevad välja suurepärased, kuna võluv ilu jätab kustumatu mulje igat tüüpi sõrmusele.
Roosa kullaga abielusõrmused 

Kuidas valida viimistlus?

Lihvitud

Vertikaalne harjatud viimistlus (matt)

Horisontaalne harjatud viimistlus (matt)

Traatharjatud viimistlus (jäämatt)

Liivaprits

Lihvitud: lihvitud viimistlusega sõrmused on kõige tuntumad klassikalised valikud ning need on ehtemaailmas väga levinud. Tegemist on särava ja valgust peegeldava efektiga. Kui sa otsite pilkupüüdvat ehet on lihvitud viimistlus suurepärane valik tänu oma peegeldavale omadusele. Tänu säravale ja läikivale välispinnale peegeldab selline efekt valgust väga hästi.

Vertikaalne harjatud viimistlus (matt): Aegumatu vertikaalne harjatud matt viimistlus tähendab pintslitõmbega kaetud viimistlust, mille elegantne matt välimus kogub aina juurde poolehoidjaid. Äratuntav välimus ja sära hajutamine jätavad väga efektse pinna. Pintslitõmme katab pinda vertikaalselt mööda sõrmust ning jätab pisut kulutatud mulje, millel on selgelt näha pintslitõmmet. Rafineeritud välimus jätab elegantse mulje abielusõrmusele.

Horisontaalne harjatud viimistlus (matt): Mahe efekt jätab tuntava horisontaalse harjatud viimistluse. See efekt on muutumas aina populaarsemaks noorte paaride seas, kes otsivad unikaalset välimust. Raskekoelisem tekstuur jätab põneva efekti, mis annab klassikalistele abielusõrmustele uue ja laheda mulje. Horisontaalsed harjasetõmbed loovad kauni kontrasti, kui sõrmuse sisemus on peenelt lihvitud.

Traatharjatud viimistlus (jäämatt): see viimistlus on üks uusimaid trende oma omapärase efekti tõttu. Tavalise harjatud viimistluse ja traatharjatud viimistluse erinevus on asjaolu, et viimane jätab pinnale selged harjatõmbed, kuid efekt on kõrgendatud, seega on lõpptulemus väga ühtlane.

Liivaprits: liivapritsi viimistlusel on väga märgatav jämedakoeline viimistlus. Kui katsute pinda, tunnete viimistlusefekti. Liivapritsi efektiga sõrmustel on pisut teralise tekstuuriga pind.

Kuidas valida paksus?

Paksus ja laius on omavahel seotud, seega kui teete sõrmuse laiemaks, peate suurendama ka selle paksust.

1.2 mm

1.4 mm

1.6 mm

1.8 mm

2.0 mm

1.2 mm: see on väga peen paksus ning see on väga tundlik. Kui otsite tagasihoidlikku ent elegantset välimust, on see paksus ideaalne. Kõige peenemad disainid näevad selle peene paksusega välja suurepärased. Kui eelistate kergeid sõrmuseid on see paksus kõige sobivam.

1.4 mm: see paksus sobib suurepäraselt klassikaliste disainide jaoks. Kui sa soovid suurt ja erksat kihlasõrmust on see paksus hea valik, kuna see ei mõjuta kihlasõrmuse säravat välimust, vaid toetab selle sära ja lisab endagi poolt sära juurde.

1.6 mm: see paksus on väga levinud ning seda eelistavad tavaliselt paarid, kuna see sobib suurepäraselt abielusõrmuseks ning näeb sõrmes hea välja. See näitab disaini väga hästi ja peegeldab suurepäraselt ka erinevaid viimistlusefekte.

1.8 mm: teiste paksustega võrreldes on see pisut paksem ning jätab kalliskivile väga elegantse välimuse, kui seda kasutada naise abielusõrmuses, kuna see annab lisasära tänu suuremale paksusele. Kui sulle meeldib tunnetada sõrmust, on see paksus ideaalne. 1.8 mm paksus toetab disaini ja annab rohkem tuge ning vastupidavust ka suurejoonelisemate disainide jaoks.

2.0 mm: kui sul on pikad sõrmed, on see paksus hea selleks, et esitleda kõiki ilusaid stiile. Paksem sõrmus toetab eriti hästi suurejoonelist disaini. Kui sulle meeldib oma ehet esitleda ning soovid ühtaegu delikaatset end suurejoonelist tunnet, on see paksus sobiv. 2.0mm paksus on hea valik optimaalse toe ja vastupidavuse jaoks.

Kuidas valida laius?

Kui teil on väikesed käed ja peened sõrmed ning väike sõrmuse suurus, näeb õhuke abielusõrmus teie sõrmes kõige parem välja. Lihtne ja klassikaline stiil näeb samuti õhukese abielusõrmuse peal hea välja. Kui soovite oma abielusõrmust kaunistada ja esitleda pisidetaile siis on parim valik keskmise laiusega abielusõrmus. Kui teil on pikad sõrmed ja suur sõrmuse suurus on parim valik lai sõrmus. Laiad abielusõrmused esitlevad nii lihtsaid kui ka detailseid disaine suurepäraselt, kuna väikeste detailide jaoks on laiem pind ning samas toetab see laius hästi ka lihtsaid disaine. Võite valida sama laiuse oma kihlasõrmuse jaoks või luua kontrast, valides kaks erinevat laiust. Valida kitsas või laiem sõrmus? Valik on teie teha ning sõltub täielikult teie endi maitsest.

2.0 mm

3.0 mm

4.0 mm

5.0 mm

6.0 mm

7.0 mm

8.0 mm

9.0 mm

Kuidas valida profiil?

Mugav istuvus

Lame istuvus

Mugav istuvus: selle profiili puhul on sõrmuse sisemus pisut kaetud ekstra metallikihiga. Seetõttu on sõrmust lihtne sõrme panna. Ümar sisemus (see kus sõrmus puudutab sõrme) aitab sõrmusel sõrmest ära tulla. Kui teil on aktiivne elustiil ning võtate sõrmuse väga tihti ära on mugava istuvusega sõrmus ideaalne valik. Mugava istuvusega abielusõrmused on sõrmuse siseosast paksemad ning pinnaosas on vähem materjali.

Lame istuvus: Selle profiili puhul on sisepind kumer ja kaetud ekstrakihiga, kuid välimine pind on lameda kujuga. Tänu kumerusele on sõrmust lihtsam ära võtta, seega libiseb see kenasti sõrmest ära. Samal ajal on sõrmusel lame pind, seega tulevad need kaks kuju omavahel kokku ühes disainis, et luua unikaalne ja eriline välimus.