Laadin...

Kalliskivide võrdlus

Esmapilgul võivad teemantid, valged safiirid ja Swarovski kristallid näha välja väljavahetamatult sarnased. Kõigil kolmel kivil on unikaalsed omadused, eelised ja teatud tingimused, mistõttu võivad need konkreetse olukorra puhul olla paremad. Värvist rääkides on valge alati elegantsete ehete peamine valik - seetõttu on see värv ainuüksi juba kõige populaarsem ehtevalik. Peamine erinevus, mis aitab eristada valgeid safiire teemantidest, on valguse murdumine - protsess, mille käigus särab valgus kivile ja peegeldub tagasi, luues kauni sillerduse. Peamine erinevus teemanti ja Swarovski kristalli vahel on asjaolu, et teemantid on naturaalsed kivid, ent Swarovski kristallid on inimloodud.

Nii valged safiirid kui teemantid näevad välja suurepärased erinevates ehetes nagu näiteks kaelakeedes, sõrmustes või kõrvarõngastes, kuna teemanti ja valge safiiri kõvadus sobib väga hästi erinevatesse stiilidesse ja mudelitesse. Ehkki teemantide ja valgete safiiride sära on sarnane, on need pärit erinevatest geoloogilistest allikatest ning nende mineraalsed omadused on erinevad. Valged safiiri on pärit korundide perest ning nende hulka kuuluvad ka värvilised safiirid ja rubiinid. Teemantid sisaldavad puhast süsinikku ning nende koostis on sarnane grafiidile ja söele. Kui eelarve võimaldab soovitame valida teemanti, et saaksite nautida seda terve elu. Kuid kui otsite rahakotisõbralikku valikut, võib valge safiir olla parim valik.

Teemantid moodustuvad kõrge kuumuse ja rõhu all sügaval maa sees ning see suur rõhk muudab teemantid üheks kõige kõvemaks materjaliks. Vulkaaniline tegevus kannab teemantid pinnale, samas aga tekivad safiirid pinnal nagu kivimoodustised. Teemantehete eest tuleb hoolikalt hoolt kanda, tagamaks selle sära ja värvi. Teemanti puhastamiseks võib kasutada pehmet hambaharja ja erilist pastat, kuid kui teil on valge safiir ei pea seda puhastama niivõrd tihti. Teemanti pilkupüüdev sära on aegumatu ning alati populaarne valik trendika kihlasõrmuse või abielusõrmuse jaoks.

Vaatame alljärgnevalt lähemalt valgete safiiride ja teemantide erinevust värvi, valguse murdumise ja vastupidavuse osas.

Värv

Selleks, et näha valge safiiri ja teemanti erinevust, võite vaadata valguse toone. Üldiselt peegeldab teemant valgust tagasi väga tugevalt ning see loob hämmastava sära. Ka valgel safiiril on sära, kuid mitte nii tugevat.

Valguse murdumine

Kui valgus imendub kalliskivi nurkadesse, liigub valgus mööda nurki ja valguse murdumine toimub ühelt küljelt teisele. Teemanti puhul on valguse murdumine eriti märgatav, seda tänu kivi ehitusele, seega särab see kaunimalt. See kaunis looduse vaatemäng mõjutab ühtlasi teemanti hinda. Kui võrrelda valgeid safiire teemantidega on näha et teemantid peegeldavad kõiki vikerkaarevärve. Imelised värvid on nähtavad valguse käes ning see ongi harulduse märk. Haruldased kalliskivid on alati väärtuslikud ning nõutud tänu valguse püüdmisele ja imekauni helgi loomisele.

Vastupidavus

Teemantid on neli korda tugevamad kui valged safiirid, olles üks tugevamaid kalliskive. Valget safiiri pole võimalik kergelt kriimustada ning ükskõik kumma sa valite, sa saate imelise juveeli, mis kestab terve elu.

Lisaks

Kui võrrelda teemante ja Swarovski kristalle ei pruugi näha erilist erinevust. Tegelikkuses on nende vahel tohutud erinevused kui vaadata kive erinevatest vaatenurkadest.

Swarovski on kristall, mis on toodetud Austrias. Tegemist on inimloodud kristalliga, seega pole see looduslik kalliskivi. Swarovski suur eelis on kaunis sära ning imeline kristalli selgus. Samuti on kristallid saadaval paljudes erinevates kujudes ning rohkete värvivalikutega.

Teemantide kriteeriumid on teistsugused ning neid omadusi kirjeldatakse kui 4 C-d - nendeks on värv, lihv, selgus ja karaat. Need omadused määravad teemanti kvaliteedi ning vastavalt nendele väärtustele saad sa teemanti, millel on näiteks GIA või HRD sertifikaat. Tänu nendele sertifikaatidele saab kindlaks määrata oma ostetava kalliskivi kõik olulised omadused. Kui teil on raske valida teemanti, Swarovski ja valge safiiri vahel, võite teha enda jaoks tabeli, et näha selgelt nende erinevusi. Teemantid kestavad terve elu, on naturaalsed, haruldased, säravad ja kõrgeima kvaliteediga. Swarovskid on sünteetilised, säravad, rahakotisõbralikud ja meenutavad teemante. Valged safiirid on naturaalsed, soodsad ja vastupidavad.

Teie valik võib olla sõrmus, kõrvarõngad või kaelakee. Kõige olulisem on valida õige kalliskivi vastavalt oma maitsele. Veenduda, et see on valmistatud kõrgeima kvaliteediga ning arvestada tuleks ka oma eelarvet. Pidage meeles, et ükskõik millise kalliskivi valite, ehe on alati delikaatne ja õrn asi, seega peate selle kandmisel olema hoolikas. Olgu tegemist sõrmuse, kaelakee või kõrvarõngastega. Kasutamine mõjutab kalliskivi tohutult ning peate olema oma kalliskividega hoolas, vältimaks kriimustusi või muid kahjustusi.