Laadin...

Värviliste teemantide juhised

Värviliste teemantide juhised

Naturaalse värviga teemantid näitavad selgelt looduse kaunist elegantsi. Värviliste teemantide kõige märkimisväärsem omadus on nende haruldus. Värviliste teemantidega ehte puhul on kalliskivi teemantid rohkem rõhutatud kui värvitute teemantide puhul. Värv on peamine omadus, mis viitab sellele, kui haruldane ja väärtuslik on värviline teemant. Kõige tuntumad haruldased värvid on roosa, sinine ja roheline. Ka väga väikesel värvierinevusel on teemanti väärtusele suur mõju.

Kõige haruldasemad värvilised teemantid on punased, rohelised ja sinised, mille värvitoonid varieeruvad keskmisest kuni tumedani ja on mõõduka küllastusega.

Värv

Värvi sära, sügavus ja intensiivsus on kõige olulisemad faktorid värvilise teemanti ostmise puhul. Teemant on väärtuslikum vastavalt värvi intensiivsusele.

Asetus ja lihv

Värvilise teemanti väärtus sõltub lisaks ka kalliskivi asetusest ja lihvist. Lihvi roll on ütlematagi selge - mida kõrgema kvaliteediga lihv, seda paremini peegeldub teemanti värv valguse käes. Ka värvilise teemantehte asetust tuleks eksperdi poolt hoolikalt vaadelda ja välja valida. Värvide sünergia on võtmekoht, näiteks kollane teemant näeb parem välja kollase kullaga ning roosa kuld näeb välja suurepärane punase teemantiga.

Kuju ja selgus

Kuju ja selgus ei ole küll sama olulised kui värv ja lihv, kuid needki omadused on olulised. Värviliste teemantide kujud on tavaliselt unikaalsete disainidega, et rõhutada teemanti värvi.