Laadin...

Pärlite juhised

Pärlite juhised

Pärlid moodustuvad teatud molluskite kooriku sisemuses immuunreaktsioonina, mille eesmärk on olla potentsiaalse ohu kaitsemehhanismiks, näiteks kui parasiit või väline oht proovib vigastada kudet. Tilluke doonorkarbi koetükk kantakse teisele karbile, mistõttu moodustub pärlikotike ning seal moodustub koest kaltsiumkarbonaat. Pärleid peetakse naiselikeks eheteks ning neid seostatakse Kuu ja Veenusega.

Suurus

Pärli suurust kirjeldatakse peamiselt millimeetrites, mitte kaalu järgi. Mida suurem on pärl, seda kõrgem on hind, kuid rääkides pärli suurustest võivad hinnahüpped olla ebavõrdsed. Kui pärli suurus jõuab diameetri poolest 8-9mm kanti ja sellest ülespoole, kipub hind suurenema palju kiiremini kui madalamate diameetrite vahemiku puhul.

Kuju

Pärlid võivad olla nii ümmargused kui ovaalsed, pirnikujulised kui ka lausa ebamäärase kujuga. Neid viimaseid kutsutakse ka "barokipärliteks". Kõige väärtuslikumad kujud on sümmeetrilised sfäärid või sümmeetrilised piisakujulised pärlid. Pärlite diameetrid varieeruvad enamasti 2 millimeetrist 16 millimeetrini ning see sõltub üksnes sellest, millist tüüpi molluski sees pärl moodustus.

Selgus

Pärlite puhul tähendab hea kvaliteediga selgus seda, milline on pärli sära ning kas pinnal on teravaid ja säravaid peegeldusi. Pärli pind peaks olema ühtlane ja tasane ning tugevuse lisamiseks peaks olema pärlil ka pärlmutterkiht.

Värv

Pärleid võib leida mitmetes erinevates värvitoonides, alates valgest kuni lausa mustani. Naturaalne värv moodustub mitme faktori nagu näiteks pärli baasvärvi, kehavärvi varjundite ja säratoonide koosmõjul. Viimased nendest omadustest võivad olla roosa, rohelise, sinise või isegi hõbedase tooni kombinatsioonid, mis muutuvad siis kui liigutad pärli enda käes.