Laadin...

Konfliktivabad teemantid

GLAMIRA, hinnates väga kõrgelt eetilisust, austab inimõiguseid, universaalseid kodanikuõiguseid ja fundamentaalseid vabadusi ning on pühendunud meie materjalide allikate aususe kinnitamisele ning kõrgeimate sotsiaalsete ja keskkondlikult vastutustundlike standardite säilitamisele.

GLAMIRA hangib teemante ainult nendest riikidest, mis osalevad Kimberley protsessi sertifitseerimissüsteemis (KPCS). Tegemist on rahvusvahelise seiresüsteemiga, mis on loodud selleks, et eemaldada toorteemantide importimise ja eksportimise protsessist "konfliktiteemantid". Kimberley protsess nõuab oma liikmetelt selgejoonelist kontrollimist, tagamaks, et ostetud teemantid ei rahastaks mässuliste tegevust.

Kimberley protsessist lähemalt

Kimberley protsess sai alguse, kui teemante tootvad Lõuna-Aafrika osariigid kohtusid 2000. aasta mais Lõuna-Aafrikas Kimberley's ning see on jõus olnud alates 2003. aastast. See on avatud kõikidele riikidele ning 2013. aastast on sellel 54 osalejat, kes esindavad 81 riiki üle kogu maailma, alates Euroopa Liidust kuni Ameerika Ühendriikideni. Tegemist on kodanikuühiskonna algatusega ning see sätestab nõudmised, mis aitavad vältida ÜRO poolt täpsustatud konfliktitsoonidest pärit konfliktiteemantide levimist.

Kimberley protsessi sertifitseerimissüsteem (KPCS) tagab, et iga toorteemant, mis ületab rahvusvahelise piiri kahe süsteemis osaleva poole vahel, on "konfliktivaba".

GLAMIRA kinnitab, et kõik teemantid on ostetud kirjaliku garantii alusel tarnijatelt, kes on kooskõlas Kimberley protsessiga.

Loe rohkem Kimberley protsessi kohta:
http://www.kimberleyprocess.com/home/index_en.html/

Pallaadiumi ja plaatina eetiline tarnimine

GLAMIRAle pallaadiumi ja plaatinat tarnivad pooled peavad olema kooskõlas konfliktivaba tarnimise põhimõtetega. Kõik Glamira tarnijad peavad järgima tervise ja turvalisuse standardeid, eetilise kauplemise standardeid ning töötingimusi. GLAMIRA toodete valmistamiseks kasutatakse ainult sertifitseeritud pallaadiumit ja plaatinat.

Kui sa soovite rohkem teada sertifikaatide kohta, võtke julgelt ühendust meie klienditeenindusega.