Laadin...

Sünnikivi juhend

Jaanuari

Granaat

Veebruari

Ametüst

Märtsi

Akvamariin

Aprilli

Teemant

Mai

Smaragd

Juuni

Pärl

Juuli

Rubiin

Augusti

Peridoot

Septembri

Safiir

Oktoobri

Roosa Turmaliin

Novembri

Tsitriin

Detsembri

Tansaniit

Jaanuari sünnikivi - granaat

Granaatõuna seemneid meenutav kalliskivi on saanud oma nime 14. sajandi inglisekeelsest sõnast "gernet", mis tähendab tumepunast. Neid kauneid kalliskive leiab erinevates värvides, kõige tavalisem neist on sügav tumepunane kuni sügav lillakaspunane. Neid eriti vastupidavaid kalliskive leiab kõikjalt üle maailma, nende hulgas paikadest nagu Wyoming, Tšehhi, Kreeka, Venemaa, Tansaania, Madagaskar, Sri Lanka ja India.

Granaat sümboliseerib truudust ja usaldust ning arvati, et need kalliskivid hoiavad inimest reisimise ajal turvaliselt, kaitsevad õnnetuste eest ning aitavad kaitsta ka õudusunenägude eest. Granaat sümboliseerib ka sügavaid ja kestvaid sõprussuhteid. Kingi granaat kellelegi, kelle sõprust sa hindad sügavalt. Granaati on minevikus hinnatud ka tervendava jõu tõttu ning usutakse, et see aitab ravida südant ja kopse.

Lehitse meie granaatehete valikut ja vali täiuslik kingitus neile, kes on jaanuaris sündinud, saates neile häid soove, õnne ja tervist.

Veebruari sünnikivi - ametüst

Kvartsmineraalide hulka kuuluv ametüst võib oma värvi poolest varieeruda lillakast toonist kuni punaka toonini, millel on õrn hallikaslilla helk. Sõna ‘’amethystos’’ pärineb Kreeka keelest, mis tähendab "kainet" ning kuna lilla värv meenutab veini, pole mingi kokkusattumus, et sõna ‘’methy’’ tähendab veini. Ametüste leiab laialdaselt üle kogu maailma, nende hulgas paikadest nagu Ameerika Ühendriigid, Mehhiko, Brasiilia, Kanada, Aafrika, Itaalia, Saksamaa ja Venemaa.

Ametüst, mis esitleb oma võrreldamatu värviga draamat ja põnevust, on hõlpsalt äratuntav kalliskivi. Antiikajal arvati, et ametüst aitab jääda kaineks ning hoiab ära purjutamist. Tänapäeval seostatakse neid kauneid kalliskive stabiilsuse, rahu, tasakaalu, siiruse ja rahulikkusega. Keskajal kasutati neid ka ravimitena selleks, et inimese intelligentsi tõhustada ning siiamaani peetakse neid tervendavateks erinevate sümptomite suhtes nagu näiteks sõltuvuste, peavalu, unetuse ja muude probleemide suhtes.

Vaata meie ametüstehete pakkumisi, mitte üksnes neile, kes on sündinud veebruaris, vaid ka sooja, tugevdava ja julgustava kingitusena.

Märtsi sünnikivi - akvamariin

Akvamariinidel on rahustavad värvid, mis näevad välja nagu kannaksid endaga ookeani kaasas, seepärast kannavad nad ka soolase vee nimetust. Arvati, et akvamariinid on pärit merineitsidelt ning need kandusid kallakutele. Neid erksaid kalliskive leiab Brasiiliast, Hiinast, Kolumbiast, Venemaalt, Indiast ja Ameerika Ühendriikidest.

Merega seotud kivikesi peeti meremeeste seas pühadeks kivideks, mis tõotasid neile turvalist reisi. Oma rahustava värvi tõttu arvatakse, et akvamariinid toovad kandjale rahu. Roomlased uskusid, et akvamariinehted aitavad leida lepitust vaenlastega ning mõned arvasid, et need kalliskivid aitavad inimeste vahel armastust taasäratada.

Rahustava mõju tõttu arvatakse, et akvamariinid aitavad vaimsele tervisele kaasa ning arendavad inimese sisemist rahu. Antiikajal kasutati neid kalliskive viirushaiguste ravimiseks ning arvati, et need on võimsad silmahaiguste ravimisel.

Akvamariinidega ehted ei ole mitte üksnes kaunid kingitused märtsis sündinud inimestele, vaid need kalliskivid sobivad kingituseks pruudile, et sümboliseerida ühtsust ja armastust.

Aprilli sünnikivi - teemant

Aprillis sündinud õnneseened saavad kõige väärtuslikumat kalliskivi - teemantit - kutsuda oma sünnikiviks. Teemantid on oma nime saanud kreekakeelsest sõnast "adamas", mis tähendab võitmatut, seega väärivad teemantid igati oma nime. Kõige kõvem ja vastupidavam kalliskivi sümboliseerib eluaegset armastust. Need kalliskivid on ka erilised oma laia värvivaliku tõttu, mis varieerub kõige tuntumast valgest kristallist kuni väga tumedate mustade teemantideni. Teemante kaevandatakse peamiselt Lõuna-Aafrikas, Indias, Brasiilias, Kanadas ja Austraalias.

Teemante väärtustati juba antiikajal, lausa 400 aastat eKr. Sanskritikeelsetes tekstideski on mainitud nende kristallide võlu. Nende kalliskivide kohta käib mitmeid legende, näiteks usuti, et teemantid on loodud piksenoolte poolt, mis maad tabasid, kreeklased usuvad aga, et teemantid on jumalate pisarad või tähtede tükikesed.

Kõikide legendide tõttu ja teemantide sära ning sillerduse tõttu arvatakse, et nendel kalliskividel on maagilised võimed. See kalliskivi esindab truudust, lojaalsust, ausust, puhtust ja armastust. See on põhjus, miks teemante valitakse tihti kihlasõrmuste jaoks. Arvatakse, et nendel kalliskividel on hämmastavad tervendavad võimed ning need suudavad ravida mõistusega seotud probleeme, lisaks arvatakse, et need suudavad kehast mürke välja peletada.

Imelise tugevuse ja sära ning igavest armastust sümboliseeriva olemuse tõttu sobivad teemantid mitte üksnes aprillis sündinutele, vaid ka su armastatule.

Mai sünnikivi - smaragd

Erksa rohelise värvi tõttu on smaragde kutsutud kevade sümboliks ning seepärast pole ka mingi ime, et see on mais sündinud inimeste sünnikivi, kuna kalliskivi naturaalne roheline värv on niivõrd imetabane. Rääkides erksatest värvidest, siis mida intensiivsem on kalliskivi roheline toon, seda väärtuslikum on smaragd. Vahel võib sellel kalliskivil olla ka sinakas helk. Smaragdide nimi on pärit kreekakeelsest sõnast "smaragdos", mis tähendas erinevaid rohelisi kive. Neid kalliskive võib leida Kolumbias, Brasiilias, Pakistanis, Venemaal, Austraalias, Lõuna-Aafrikas, Indias, Norras ja Ameerika Ühendriikides.

Smaragdid sümboliseerivad oma sügava rohelise värvi tõttu elu taassündi ning neil on omadusi, mida seostatakse truuduse, lojaalsuse ja sõprusega. Smaragdide kohta on räägitud erinevaid müüte. Roomlased seostasid smaragde Veenusega, kes esindas viljakust, headust ja ilu. Tervendava mõju tõttu arvati, et smaragdid hoiavad ära langetõbisust, peatavad veritsust ja alandavad palavikku.

Kingi mais sündinud lähedastele erksad kevadvärvid sügavrohelise smaragdiga.

Juuni sünnikivi - pärl

Pärlid on ainsad kalliskivid, mille on loonud elusolendid - austrid ja karbid, seega on juunis sündinutel au omada sellist erakordset sünnikivi. Pärlite värv varieerub laialdaselt levinud valgest haruldase mustani ning seetõttu on pärlid imelised kingitused. Pärlite nimi on pärit ladinakeelsest sõnast "perna", mis tähendab jalga, kuna avatud molluski karp meenutab lambajalga. Pärleid leiab tänapäeval peamiselt Jaapanist, Hiinast, Austraaliast, Filipiinidelt ja Indoneesiast.

Pärleid peeti väga hinnalisteks juba Antiik-Egiptuses. Sellest ajast peale on loodud legende ja müüte, mis on kutsunud pärleid kuupiiskadeks ning mille kohaselt toovad pärlid headust, süütust ja usku. Usutakse, et pärlitel on tervendav mõju, mis suudab ravida mitmeid haiguseid ja isegi vaimseid häireid. Pärleid kasutatakse ravieesmärkidel Aasias tänapäevani.

Pärlid, puhtuse sümbolid, on parimad valikud kihlasõrmuse jaoks, kuna need esitlevad kõige puhtamaid tundeid.

Juuli sünnikivi - rubiin

Rubiinid, mida kutsuti Antiik-Aasia lugudes "säravateks kivideks", pole juhuslikult juuli kalliskivid, kuna rubiinid esindavad suvekuumust. Rubiinide nimi on pärit ladinakeelsest sõnast "ruber", mis tähendab punast. Tegemist on ühega neljast vääriskivist ning teiste omaduste kõrval mõõdetakse rubiini väärtuslikust selle värvi järgi. Mida säravam ja "verisem" on rubiini värv, seda väärtuslikum on see kalliskivi. Nende imeline värv ja tugevus, mis jäävad alla vaid teemantile, muudavad rubiinid ühtedeks enim ihaldatud vääriskivideks maailmas.

Rubiine leidub Myanmaril, Sri Lankal, Ameerika Ühendriikides, Indias, Austraalias, Pakistanis, Nepaalis, Afganistanis, Brasiilias ja Tais.

Tulise punase värvi tõttu on rubiinid muutunud kire sümboliks, mis edendavad julgust, energiat ja kaitsevad kandjat vaidluste ning halbade mõtete eest. Neid seostatakse elujõu, julguse ja elutahtega ning need toovad armastuses edu. Kõigil neil põhjustel on rubiinid täiuslikud kihlasõrmuste jaoks, et näidata sinu kirgliku armastuse tugevust.

Augusti sünnikivi - peridoot

Augustis sündinud inimeste sünnikivi peridoot on üks vanimaid kalliskive. Päikese sümbol peridoot esindab suve viimast kuud oma erksa rohelise tooniga. Peridoodid on ühed kalliskividest, millel pole erinevaid värve, vaid need varieeruvad tooni poolest oliivrohelisest kuni tumeda pruunika toonini. Peridoote leidub Brasiilias, Myanmaril, Austraalias, Keenias, Mehhikos ja Sri Lankal.

Peridootide ajalugu pole täiesti selge, kuid arvatakse, et nende nimetus on pärit kreekakeelsest sõnast "peridona", mis tähendab "küllust". See kalliskivi kannab seda tähendust tänaseni, kuna usutakse, et peridoodid toovad rikkust ja jõukust. Kuna peridoodid sümboliseerivad päikest, arvatakse, et need aitavad depressiooni vastu, vähendavad stressi ja kaotavad negatiivsed mõtted, vabastavad keha mürkidest ning aitavad isegi juuste, naha ja küünte tervisele kaasa.

Peridoot pole mitte üksnes täiuslik kivi Augustis sündinutele, et tuua neile jõukust ja suvist sära, kuid see on ka täiuslik kihlasõrmus, kuna on öeldud, et need teevad abielu harmoonilisemaks.

Septembri sünnikivi - safiir

Juba keskajast saati populaarsed kalliskivid safiirid on septembris sündinud inimeste sünnikivid. Neid kalliskive leidub erinevates värvitoonides, kuid kõige kuulsam on rikkalik ergas sinine toon. Ka safiiride nimi on pärit erinevatest antiiksetest keeltest, kuid kõige levinum tähendus on ladinakeelne "sapphirus", mis tähendab "sinist". Safiire leidub Indias, Myanmaril, Tais, Vietnamis, Sri Lankal, Hiinas, Austraalias, Brasiilias, Aafrikas ja Põhja-Ameerikas.

Sinise värvi rahustava mõju tõttu arvatakse, et need kivid toovad inimesele rahu ja harmooniat ning aitavad keskenduda. Juba keskajal arvati, et need kivid edendavad tarkust. Need kalliskivid sümboliseerivad siirust, truudust ja lojaalsust ning seetõttu on safiirid täiuslikud kingitused mitte ainult neile, kes on sündinud septembris, vaid ka selleks, et näidata täiusliku kihlasõrmusega oma armastuse erilisust. Safiiri oli lausa printsess Diana kihlasõrmuse kivi, seega see näitab, kuivõrd kuninglik on see kalliskivi!

Oktoobri sünnikivi - roosa turmaliin

Turmaliine leidub erinevates värvitoonides, kuid särav roosa turmaliin on pühendatud oktoobris sündinud inimestele. Üldiselt tähendab see nimi "erinevate värvidega kalliskivi" ning see nimi on pärit singalikeelsest sõnast "tura mali". Võib-olla just oma värvi tõttu on seostatatud roosasid turmaliine südametšakraga ning arvatakse, et need avavad südame tingimusteta armastusele. Roosasid turmaliine leidub Brasiilias, Sri Lankal, Nigeerias, Mosambiikis, Madagaskaril, Afganistanis, Pakistanis ja Ameerika Ühendriikides.

Selle kalliskivi kohta käib rohkelt legende. Antiikajal arvati, et turmaliinid kaitsevad kurjuse eest ning arvati, et sellel kalliskivil on metafüüsilised võimed. Tänase päevani arvatakse, et roosal turmaliinil on rahustav toime, mis leevendab ärevust ja stressi.

Kui kinkida roosat turmaliini oktoobris sündinutele, näitab see, kuivõrd palju sa hindad seda inimest. Näita oma hoolivust, õrnust ja armastuse suurust roosa turmaliiniga.

Novembri sünnikivi - tsitriin

Just nagu selleks, et anda soojust ja valgust sellele külmale kuule, on tsitriin oma erksa säraga novembri sünnikivi. Selle kalliskivi nimi on üsna selgesti mõistetav, kuna tsitriin meenutab tsitrusvilju. Neid kalliskive leidub Brasiilias, Boliivias, Aafrikas ja Venemaal.

Legendi kohaselt aitab tsitriin avada mõistust ja parandab psüühilisi võimeid. Tänapäevalgi arvatakse, et neil kalliskividel on tervendav ja rahustav mõju ning need aitavad vähendada stressi, närvilisust ja muudavad igapäevase elu vähem stressirikkaks. Oma erksa värvi tõttu seostatakse tsitriine rõõmu ja õnnega ning arvatakse, et see annab kandjale rohkem lootust ja tugevust rasketes olukordades.

Tsitriin on parim valik mitte üksnes novembris sündinutele, vaid ka selleks, et oma lähedase näole tuua särav naeratus!

Detsembri sünnikivi - tansaniit

Detsembris sündinud inimestele on pühendatud erakordne kalliskivi. Tansaniit on üks hiljutisemaid kalliskive. Hoolimata võrdlemisi noorest ajaloost on tansaniidid juba saanud rohkelt fänne tänu rikkalikule sügavale värvile. Need kalliskivid on üsna haruldased ning üks õnnelikest piirkondadest, kust võib neid kive leida on Tansaania.

Kuna tansaniidid on ajalooliselt uued, ei ole nende kohta veel legende ega müüte. Sellest hoolimata märkas tansaniite Tiffany & Co, mis nimetas kivid selle asukohapaiga järgi ning muutis need kivid populaarseteks üle kogu maailma, muutes tänaseks tansaniidid väga ihaldatud kalliskivideks.

Tansaniitidega ehted ei ole kaunid kingitused mitte üksnes detsembris sündinutele, vaid ka kõigile, keda sa hindad. Kingi kalliskivi, mis loob kindlasti hämmastava mulje ja muudab ehteajalugu!