Laadin...

EHETE HOOLDUS

Ärge kandke oma ehteid duši all olles, vannis, basseinis või mullivannis. Šampoon ja seebid võivad koguneda nii metalli pinnale kui ka vääriskividele, muutes teie ehted tuhmiks. Niiskus ei ole väärismetalli sõbralik. Vältige oma ehete kokkupuudet niiskusega ja vältige ehete kandmist väga kuumas keskkonnas, näiteks saunas või päevitamise ajal.

Kodupuhastusvahendid võivad ehteid tuhmistada või kahjustada. Vältige kokkupuudet kemikaalidega. Soovitame teil oma ehteid mitte kanda majapidamistööde, aiatööde, trenni, toiduvalmistamise, koristamise või sportimise ajal. Kõik vääriskivid on haprad; isegi teemant võib löögi korral puruneda või mõraneda. Kaitske oma ehteid kõvade pindade eest, ärge kukutage neid maha ja vältige lööke. Peage meeles; rohkem hoolt pikendab teie ehete eluiga!

Parem on enne magamaminekut ehted ära võtta. Nii väldite oma ehet kogemata kahjustamast. Unes võib kett katki minna või piik painduda, mistõttu võite isegi kivi kaotada.

Jah, võib kahjustada. Pange ehted riietumisel viimasena, et need ei puutuks kokku losjoonide, parfüümide, juukselakkide või muude kosmeetikavahendite või kemikaalidega, mis võivad teie ehetel põhjustada püsivaid defekte, nagu värvimuutused, plekid või sära kadumine. Ehete viimaseks jätmine väldib ka nende riiete külge kinni jäämist ja kahjustamist. Kiviseaded võivad kreemiga kergesti ummistuda. Vältige sõrmuse kandmise ajal kreemi pealekandmist.

Sõrmust eemaldades hoidke seda alati rõngast, mitte kunagi kivist või kiviasendist. See aitab teil hoida oma sõrmuse kivi turvalise ja puhtana.

Hoidke oma ehteid eraldi, et saaksite vältida kriimustusi ja kahjustusi.
Niiskus põhjustab tuhmumist; selle vältimiseks ärge hoidke oma ehete mahutit vannitoas.
Naturaalsed õlid võivad põhjustada teemantide, vääriskivide ja pärlite tuhmumist. Puutuge neid nii vähe kui võimalik, kui te oma ehteid ei kanna.

Erinevalt paljudest teistest vääriskividest peavad pärlid hingama. Hoidke neid linases kotikeses.

GLAMIRA kinkekarbid on mõeldud esitlemiseks või kinkimiseks ning need ei ole mõeldud pikaajaliseks säilitamiseks. Parim on hoida oma ehteid sobivatest materjalidest esemetes(karpides), sõltuvalt ehete metallist ja vääriskividest.

Hoidke oma teemanteid eraldi, kuna teemandid võivad kriimustada teisi ehteid ja isegi üksteise pinda.

Puhastage oma ehteid õrnalt ja regulaarselt, et eemaldada õlid, tolm või saaste. Vajadusel kasutage pehmet seepi ja vett ning pehmet lappi. Kuivatage ehted kindlasti ja oodake, kuni ehted on täielikult kuivanud, enne kui need tagasi asetate.

Mõned ehete puhastusvahendid võivad sisaldada abrasiivseid aineid, mis võivad olla teie ehete jaoks liiga karmid, ja mitte kõik neist ei sobi igat tüüpi metallide ja vääriskivide jaoks. Ohutum viis ehete puhastamiseks on kasutada pehmet seepi ja väga pehmet lappi või harja.

Kui mustust on raske eemaldada, leotage ehteid 5–10 minutit puhtas vees. Pidage meeles, et seda meetodit ei tohi kasutada pärlitega ehete või niiskustundlike materjalide (nt puidust ehete) puhastamiseks.

Internetist võite leida kasulikku teavet, kuid veenduge, et see pärineb usaldusväärsetest allikatest ja pidage meeles, et puhastusmeetodid, mida võite leida, võivad olla kivideta ehete jaoks. Metalli puhastustehnikate rakendamine teemantide, vääriskivide ja pärlitega ehetele võib teie ehteid tõsiselt kahjustada.

Me ei soovita teil kasutada ultraheli- või aurupuhastajaid, kuna need ei sobi enamiku vääriskivide ja pärlitega ehete jaoks. Iga ehet tuleb hooldada sõltuvalt selle toote omadustest.

Kuld on pehme metall ja see on peamine põhjus, miks seda ehete valmistamisel segatakse teiste metallidega. Pehme metalli tõttu kaldub see kriimustuma, mis nõuab õrna käsitsemist ja puhastamist. Kuldehted võivad ka ebasobivas keskkonnas tuhmuda. Vältige tugevat seepi, sealhulgas kehapesu, kloori ja majapidamises kasutatavaid pleegitusaineid, samuti tundmatuid kemikaale. Igapäevasel kandmisel võib kuldehete pind tuhmuda. Puhastage oma ehteid regulaarselt, et säilitada nende läige. Olge ehete puhastamisel õrn ja ärge poleerige neid liiga tugevalt, et vältida nende kriimustamist. Pärast puhastamist kuivatage see alati õrnalt. Kui teie kuldehetes on vääriskive, võtke neid ka hooldamisel ja puhastamisel arvesse. Vääriskivide ehitus võib vajada erinevaid hooldusmeetodeid.

Nii plaatina kui pallaadium on hüpoallergeensed metallid, samuti haruldased ja vastupidavad. Need on kriimustuskindlamad kui teised metallid, kuid see ei tähenda, et need ei vajaks hoolt või ei saaks üldse kriimustada. Peaksite oma ehete eest alati hoolt kandma, et nautida neid kogu elu.
On normaalne, et plaatina- ja pallaadiumiehted võtavad igapäevase kulumisega paatina. Paatina on matt läige ja see on nende metallide eelistatud välimus paljude inimeste poolt. Plaatina- või pallaadiumiehteid saate hõlpsalt puhastada pehme seebi ja sooja veega.
Kui teie plaatina- või pallaadiumiehted sisaldavad vääriskive, võtke seda ka hooldamisel ja puhastamisel arvesse. Vääriskivide ehitus võib vajada erinevaid hooldusmeetodeid. Ärge leotage ega harjake õrnaid vääriskive, mis on kinnitatud teie plaatina- või pallaadiumiehtele.

Peen hõbe on pehme ja tempermalmist materjal, mida saab kergesti kahjustada ja kriimustada. Teie hõbeehted kestavad aga korraliku hoolduse ja hooldusega kogu elu.
Hõbe reageerib õhule ja nahaõlidele. Väga oluline on oma hõbeehteid regulaarselt puhastada, et kaitsta neid tuhmumise eest. See tuhmub kiiremini, kui see puutub kokku niiskuse ja reostusega. Kui puhastate mustuse enne selle kogunemist, saate oma hõbeehteid pikka aega nautida. Pärast puhastamist tuleb hõbeehteid hoida korralikult kuivana.
Ärge kasutage hõbeehete puhastamiseks paberrätikuid ega salvrätikuid, kuna need võivad neid kriimustada.
Pidage alati meeles, et basseinid ei ole hõbedasõbralikud ja kloor võib teie ehteid jäädavalt kahjustada. Enne ujumist võtke kindlasti hõbeehted ära. Kui unustate need enne ujumist eemaldada, loputage ja kuivatage need kindlasti pärast seda.
Kui teie hõbeehetes on vääriskive, võtke neid ka hooldamisel ja puhastamisel arvesse. Vääriskivide ehitus võib vajada erinevaid hooldusmeetodeid. Kui eelistate ehete puhastamiseks kasutada hõbeda hoolduslahust, siis veenduge, et ehetel olevad vääriskivid ei puutuks kokku lahuse ega muude kemikaalidega.

Need on spetsiaalsed ehete valmistamisel kasutatavad materjalid, mis nõuavad pika eluea tagamiseks hoolt. Kaitske oma ehteid äärmise kuumuse ning liigse vee ja niiskuse eest.
Emailiga ja keraamilised ehted või osad on võrreldes väärismetallidega vähem vastupidavad löögile; seega vältige nende löömist või kukkumist kõvadele pindadele.
Kui teie ehted sisaldavad vääriskive, võtke neid ka hooldamisel ja puhastamisel arvesse. Samuti peaksite arvestama teiste ehetel kasutatud materjalide hooldamisega.

Toores teemant on kõige kõvem looduslik materjal, kuid ärge unustage, et lõigatud ja poleeritud teemant võib kergesti kriimustada või puruneda, kui seda ei käsitleta hoolikalt. Kaitske oma teemantehteid kõvade pindade ja löökide eest.
Pidage alati meeles, et teemandid võivad nii üksteist kui ka muid vääriskive kriimustada. Ärge pange oma teemantehteid teiste ehetega samasse karpi ja olge mitme teemantsõrmuse koos kandmisel ettevaatlik.
Seep ja šampoon võivad moodustada teemantidele kihi, mis võib põhjustada nende sära kaotamise. Teemandid on samuti väga altid mustust ja õli koguma. Teie sõrmeotstes olev õli koguneb teie teemandile, vähendades ja tuhmistades selle sära.
Kui teie teemant näib hägune, on tõenäoliselt kivi alla jäänud tolm või mustus või kivile kogunenud mustusekiht. Regulaarne puhastamine aitab teie teemandil jätkuvalt särada.

Looduslikud vääriskivid on tundlikud materjalid. Neil ei ole teemantide vastupidavust, seega vajavad nad pika eluea säilitamiseks täiendavat hoolt. Veenduge, et kaitsete neid kukkumise või kõvale pinnale löömise eest. Ärge hoidke neid koos teiste ehetega samas karbis.
Väga oluline on kalliskive regulaarselt puhastada ja hoida ka nende kivid puhtana, et kaitsta nende loomulikku varju.Mustuse eemaldamiseks pühkige oma kalliskivist ehteid lihtsalt pehme lapiga.
Valgus ja kuumus võivad mõjutada vääriskivi vastupidavust ja värvi. Vältige liigset kuumust ja järske temperatuurimuutusi, kuna need võivad mõned vääriskivid murda.

Pärlid on väga tundlikud looduslikud elemendid ega sobi tavaliselt igapäevaseks kasutamiseks. Üks põhjus, miks nad on nii haprad, on see, et nad on väga pehmed. Neid tuleb hoolikalt käsitleda. Pärlid tuleb hoida parfüümide, kosmeetika, higi, mustuse, puhastusvahendite, vee ja kuumuse vabana.
Võite pärlitega ehteid pühkida õrnalt kergelt niiske lapiga, kuid ärge kunagi leotage neid vees.
Ärge hoidke pärleid kilepakendites. Pärlite sära ja kvaliteedi säilitamiseks tuleks neid hoida riidega vooderdatud ehtekarbis või mähkida pehme riide sisse. Ärge kunagi pange pärleid oma ehtekarpi, kuna need võivad kergesti kahjustada saada.

Sõrmused puutuvad väliste teguritega kokku rohkem kui teised ehted, kuna käsi kasutatakse pidevalt igapäevastes tegevustes, hoolimata sellest, kui aktiivsed need tegevused on. Eriti kahjustatakse domineerival käel kantavaid sõrmuseid. Saate oma sõrmust ohutult kanda seni, kuni seda hooldate.
Teie sõrmuse sobivus võib ajutiselt muutuda paljude tegurite tõttu, nagu temperatuurierinevus, kaalukõikumised, reisimine ja rasedus. Soovitame teil selle üle mõelda, enne kui otsustate oma sõrmuse suurust muuta.

Selleks, et kõrvarõngaid pikemalt kanda, pidage alati meeles, et kõrvarõngad tuleks kõrva panna viimasena.. Kasutatavad juuksetooted mõjutavad kõrvarõngaid rohkem kui mis tahes muid ehteid, kuna need on teie juustele väga lähedal.
Suured rõngad või kettkõrvarõngad tuleks enne magamaminekut ära võtta, et need viga ei saaks ning millegi külge kinni ei jääks ja teile haiget ei teeks.

Kett-kaelakeed, käevõrud ja jalavõrud seovad end sõlmedesse, kui neid hoitakse samas karbis. Sõlmede vältimiseks hoidke oma ketiga ehteid lamedalt või pange nad rippuma, kui neid ei kanta.
Kettidega magamine võib põhjustada nende nõrgenemist ja purunemist. Enne magamaminekut eemaldage alati oma ketid.

Me hoolime materjalidest, mida kasutame iga GLAMIRA ehte jaoks, ja valime hoolikalt allergiasõbralikke materjale. Allergiat võivad aga põhjustada paljud muud tegurid, nagu isikuomadused ja ehete kasutusviis. Kui teil on allergia, siis teades, milliste metallide suhtes olete allergiline, saate valida endale sobivaima ehte, et saaksite neid nautida kogu elu.

Kui teil on tundlik nahk, on meil mõned näpunäited, mis aitavad teil ehteid kandes vältida nahaärritusi ja lööbeid:

  • Sõrmus, mis on tihedalt sõrmes, võib põhjustada nahaärritust. Veenduge, et teie sõrmus on teile paras.
  • Seebi, kosmeetika, tolmu või mustuse kogunemine sõrmuste sisemisel poolel, võib põhjustada tundliku naha ärritust.
  • Kuumal ja niiskel aastaajal või keskkonnas higistab nahk ehete all, kui neid pikka aega kanda. See võib ärritada nahka ja põhjustada mõnedel inimestel allergiat.
  • Kõrvarõngad ja sõrmused hoiavad kõige tõenäolisemalt vett nahal. Enne vanni või duši all käimist eemaldage alati oma ehted ja pühkige seep ja vesi kindlasti kehalt enne ehete kandmist.
  • Majapidamistööde ajal pestakse sageli käsi. Pesuained või muud puhastusvahendid koos veega võivad jääda sõrmuse alla ja põhjustada allergiat. Kodutööde ajal eemaldage alati oma ehted. Enne sõrmuse uuesti kandmist peske ja kuivatage käed hoolikalt.
  • Ehete jaoks kasutatavad puhastuslahused võivad põhjustada allergilisi reaktsioone. Vältige tööstuslikke puhastusvahendeid.

Mõnel harvadel juhtudel võivad mõned inimesed pärast ehete kandmist oma nahal näha rohelisi või tumedaid plekke. See ei ole märk allergilisest reaktsioonist. See võib juhtuda siis, kui teatud metallid reageerivad teatud koostisosadega, nagu nahal leiduvate hapete või sooladega, samuti kehakreemide või muude kosmeetikatoodete koostisainetega. Higistamine on veel üks tegur, kuna see põhjustab niiskuse hulga tõttu oksüdatsiooni.