x
 
   

TEEMANTI SERTIFIKAAT

Mis on Teemanti sertifikaat??

Teemantid on naturaalsed kivid ning igal teemantil on unikaalsed sisemised ja välised omadused. Lisaks teemanti suurusele ja värvile on teemanti välimuse juures olulised ka nö sünnimärgid. Teemanti väärtus kujuneb nende omaduste koosmõjul.

Teemantite klassifitseerimisel kasutatakse 4 peamist omadust, mis on tuntud ka kui "Teemanti 4C-d": värv (Colour), selgus (Clarity), lihv (Cut) ja karaat (Carat). Neid omadusi hindavad teemantite spetsialistid ning neid omadusi kaardistatakse väga detailselt. Seda dokumenti kutsutakse teemanti sertifikaadiks. Teemanti sertifikaadid on olulised, kuna need näitavad su ehetes olevate teemantite kvaliteeti ja väärtust.

Design Your Product

GL SERTIFIKAADIGA TEEMANTID

Kõik GL teemantid on valitud väga hoolikalt usaldusväärsetelt teemantimüüjatelt, kes kuuluvad Kimberley Protsessi riikide hulka. GL sertifikaadiga teemantitel on H-klassi värv, VS-klassi selgus, ja kõrgklassiline lihv. GLAMIRA müüb nii GIA kui ka GL sertifikaadiga teemanteid.

Design Your Product

Teemanti 4 C-d

Karaat

Teemanti kaaluühik 1 karaat on 1 viiendik grammist (0.2 g). 1-karaadine teemant kaalub 100 punkti. Lühend on ct.

Teemandi Lihv

Need teemandid on kõige kõrgemast kategooriast ja väga haruldased oma servade ja valguse täiusliku koostoime tõttu.

Diamond Cut Signature

Selle kategooria teemandeid peetakse kõrgema lihvimiskategooria teemanditeks. Servade ja valguse koosmõju on heas tasakaalus ja tekitab teemandis leeki ja sära.

Diamond Cut Ideal

Teemandid selles vahemikus tekitavad võrreldes ideaalselt lõigatud teemanditega kerget leeki ja sära ja toovad esile kerget tumedust.

Diamond Cut Very Good

Selle kategooria teemandid peegeldavad vähem valgust ja sära.

Diamond Cut Good

Teemandi puhtus

See on puhtuse skaala veatust (Flawless) kuni sisemiselt veatuni (Internally Flawless). Neis teemandites pole defekte. Sisemiselt veatutel teemanditel võivad olla vaid õrnad välised ebatäiused, mis on poleerimiselga eemaldatavad. Veatud ja sisemiselt veatud teemandid on väga haruldased.

Diamond Clarity FL - IF

Sellise puhtusega teemandid võivad sisaldada väga väga väikesi defekte, mida on isegi 10X suurenduse juures raske märgata ja mis on palja silmaga nähtamatud.

Diamond Clarity VVS1 - VVS2

Sellise puhtusega teemandites on väga väikesed defektid, mida võib näha 10X suurenduse all ja mis pole paljale silmale märgatavad.

Diamond Clarity VS1 - VS2

Selle grupi teemandites on õrnad defektid, mida on näha 10X suurenduse all.

Diamond Clarity SI1 - SI2

Teemandites on õrnad defektid, mida on näha 10X suurenduse all ja mida võib märgata ka palja silmaga väga lähedalt uurides.

Diamond Clarity I1

Teemandites on palja silmaga nähtavad defektid, mis võivad mõjutada teemandi säravust.

Diamond Clarity I2 - I3

Teemandi Värvus

D teemandid on valge ja värvituna kõige kaunimad. Nad kuuluvad kõige haruldasemasse ja hinnalisemasse värviklassi.

Diamond Colour D

E teemandid on teine kõrgeim värviklass “värvitu” skaalal. E teemanditele viidatakse kui haruldastele ja eriliselt kaunitele.

Diamond Colour E

F teemandid on viimane kraad “värvitu” skaalal ja neid peetakse haruldasteks ja kauniteks valgeteks teemanditeks.

Diamond Colour F

G teemandid on esimesel kohal “peaaegu värvitu” skaalal ja on väga väärtuslikud. Nad sisaldavad veidi jälgi valgest värvist.

Diamond Colour G

H teemandid on “peaaegu värvitu” skaalal ja neis on õrnalt värvi. H teemandite värv on nähtav vaid juhul kui neid võrrelda teiste värvitute teemanditega.

Diamond Colour H

I teemanditel on kerge toon ja neid peetakse “peaaegu värvituteks”. I teemandite õrn värv võib olla märgatav.

Diamond Colour I

J teemandeid liigitatakse viimastena “peaaegu värvitute” skaalal olevateks. J teemandite õrn valge värv on märgatav.

Diamond Colour J

Nõrgalt värvilised teemandid liigitatakse K-st Z-ni ja neid peetakse õrnalt värvilisteks kuni värvilisteks teemanditeks; helekollasest kollaseni.

Diamond Colour KZ

GIA SERTIFIKAADIGA TEEMANTID

Olemas on palju erinevaid teemantite hindamissüsteeme nagu näiteks GIA, HRD, IGI, AGS jt. GIA (Ameerika Gemoloogiainstituut), gemoloogia valdkonnas tegutsev mittetulundusühing, on enim tuntud ja austatud hindamisinstituut maailmas. GLAMIRA pakub võimalust tellida ehe GIA sertifitseeritud teemantitega ning sul on võimalik valida ehtes kasutatavate teemantite värvi, selgust ja lihvi.

Design Your Product